איל התוכן שבאירוע - בר מצווה בכותל - המדריך

 
 איל
  התוכן שבאירוע
   054-4206705
 

 

שבויים בזמן  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> בר מצווה בכותל - המדריך
 
אחרי אין ספור שאלות בנושא, הגיע הזמן לכתוב את המדריך להורה התוהה.
 
ראשית, כדאי לדעת כי הביקור בכותל, כולל התפילה והעלייה לתורה, אינם מצריכים כל תיאום מראש. בהנחה שאתם יודעים כיצד לנהל את התפילה והקריאה בתורה בעצמכם, כל שעליכם לעשות הוא, פשוט להגיע, לתפוס פינה ברחבה ולהמשיך משם.
 
אם אתם נמנים על רוב הציבור, אלה שאינם רגילים לבקר בבית כנסת ולכן זקוקים לעזרה בניהול התפילה, הקרן למורשת הכותל מציעה לכם את העזרה הדרושה בלא כל תשלום.
דאגו ליצור קשר עם הקרן מראש על מנת לתאם שעת הגעה והקרן תקצה עבורכם מדריך מטעמה שיעזור לכם במיקום בכותל, בניהול התפילה, בהוצאת ספרי התורה ובהכוונה והדרכה. בסיום התפילה יקבל בנכם למזכרת תעודה המעידה כי חגג את בר המצווה בכותל.
 
מה עוד אפשר לעשות?
הקרן למורשת הכותל תציע לכם גם (הפעם בתשלום) אפשרות לבקר במרכז שרשרת הדורות או במנהרות הכותל. שני האתרים מחייבים תיאום זמן ארוך מראש ולכן, אם אתם שוקלים לכלול אותם בתכנית שלכם, כדאי ליצור את הקשר עם הקרן לפחות חצי שנה מראש.
 
אפשרויות אחרות
ירושלים מציעה מגוון רחב של אפשרויות לטיול. בסביבות הכותל תוכלו למצוא את עיר דוד, מרכז דוידסון, הרובע היהודי, הפרבר ההרודיאני, הבית השרוף ומגדל דוד. אם הזמנתם אוטובוס ואתם יכולים להרשות לעצמכם ניידות, תוכלו להרחיק גם אל מסלולים אחרים בירושלים. כמובן שבכל אחד מן המקרים הללו כדאי ליצור קשר עם מדריך טוב שיהפוך את הסיור ליותר מסתם הליכה.
 
כשאתם באים לתכנן את הטיול כדאי לקחת בחשבון את הרכב האורחים שלכם. כמה אנשים יהיו שם, מה גילם והאם ישנן מוגבלויות כלשהן בתנועה.
בעיר דוד למשל, המסלול מחייב עליה וירידה לא קלות ולכן אינו מתאים לאנשים מבוגרים מאוד או למתקשים בהליכה.
כדאי גם לקחת בחשבון את העונה והשעה. לא כדאי למשל לעלות לסיור על החומות בשעות החמות מאחר ואין שם טיפה צל. מצד שני, אם אתם חוששים מיום גשם, אולי כדאי לחשוב דווקא על אתר סגור. מדריך טוב ישאל אתכם את השאלות הללו ויתאים את הטיול לצרכיכם.
אם ניתן, כדאי לתכנן את הביקור בכותל והטיול, כך שיתאימו זה לזה. למשל, להקדים לביקור בכותל סיור קצר שיבנה את האווירה לקראת הטקס.
 
אוכל
בכותל עצמו לא ניתן להגיש כיבוד, אך בתיאום עם הקרן למורשת הכותל ניתן להגיש כיבוד קל בקרן זווית.
אם מעוניינים ביותר מזה, כדאי לקחת בחשבון מסעדה, שם תוכלו לארח את האורחים לארוחה של ממש ולהכניס גם מעט תוכן בארוחה. בחירת המסעדה צריכה לקחת בחשבון אלמנטים שונים, כמו סגנון האוכל, האווירה במסעדה, המיקום והיכולת לספק לכם פרטיות בהתאם לכמות האורחים שלכם. ישנן מספר מסעדות שתוכלו למצוא במרחק הליכה מן העיר העתיקה וכמובן שאם יש לכם אוטובוס תוכלו להרחיב את המגוון.
 
אלה הם הפרטים הראשונים והבסיסיים שעליכם לדעת. מכאן והלאה, אין ברירה צריך להתחיל לעבוד, לטלפן ולתאם. אתם מוזמנים כמובן לפנות אלי ולהתייעץ.
 
בהצלחה
איל
לייבסיטי - בניית אתרים