איל התוכן שבאירוע - מצגת - מתי וכיצד

 
 איל
  התוכן שבאירוע
   054-4206705
 

 

שבויים בזמן  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> מצגת - מתי וכיצד
 
לא פעם נדמה כאילו מצגת היא ברירת המחדל לאירוע.
כולנו רוצים לחסוך וכולנו מכירים לפחות כלי אחד פופולרי ליצירת מצגות. ומכיוון שכך, רבים בוחרים במצגת כדרך פשוטה וזולה לבידור המוזמנים.
 
מה רע בכך?
הבעיה באמור לעיל היא, שכמעט בכל אירוע תראו בדיוק את אותה המצגת. רק הדמויות שבתמונות מתחלפות. תמיד תשמעו מנגינה עליזה ברקע ולקצב המנגינה יתחלפו תמונות שונות, בזו אחר זו, באפקטים כאלה ואחרים.
המשקיעים יותר יחלקו את התמונות על פי נושאים שונים, המשקיעים פחות יציגו לפניכם גיבוב סתמי, אך בין כך ובין כך, לא תוכלו להימלט מן התחושה, שאת המצגת הזו ראיתם כבר אין ספור פעמים.
 
אז מה בכל זאת עושים?
כשניגשים ליצירת המצגת צריך לזכור שני דברים בסיסיים:
v    כמו כל פריט תוכן אחר, כך גם המצגת צריכה להיות בעלת מסר כלשהו. היא צריכה לספר סיפור, ולספר אותו בצורה מעניינת.
v    מצגת לאירוע אינה כמו מצגת שאתם מכינים לישיבה בעבודה. הכרת הכלי אינה מספיקה. צריך מעט מעבר לכך. אם אין לכם את הכישורים הדרושים, כדאי שתפנו לאיש מקצוע שיעשה את העבודה עבורכם.
 
מתי לבחור במצגת?
בחרו במצגת ככלי שבו אתם משתמשים, רק אם אתם בטוחים שזהו הפתרון הנכון. לרוב, סרט ישרת אתכם בצורה טובה יותר, אך אם התקציב שלכם לא מספיק ליצירת סרט, או שאתם חושבים שמסיבה כלשהי לא תצליחו להעביר בסרט את המידע הדרוש, מצגת יכולה בהחלט להוות פתרון טוב.
 
איך בונים את הסיפור למצגת?
כדי להפוך את המצגת לדבר מעניין ומרגש עלינו לחפש את הפן האישי יותר.
בבואנו אל המצגת אנו נוטים לנסות ולדחוס לתוכה כמה שיותר, אך עלינו לזכור כי כמו בכל תחום, גם כאן נוקט הכלל "תפסת מרובה, לא תפסת". עלינו להתמקד בסיפור אחד וללכת איתו מתחילת המצגת ועד סופה.
מה יהיה הסיפור שלנו?
זה יכול להיות סיפור מוביל בחייו של האדם עבורו אנו מכינים את המצגת.
זה יכול להיות משהו שאנו מרגישים כלפיו.
זה יכול להיות סיפור ההכרות שלנו איתו.
העיקר שננסה לזהות מהי הנקודה המרכזית בסיפור, זו שתיגע בלב הצופים ותגרום להם להזדהות עם הדברים.
לאחר שזיהינו את הנקודה הזו, עלינו לשאול את עצמנו האם יש לנו מספיק תמונות בכדי ללוות את הסיפור הזה. מצגת בדרך כלל תהיה קצרה בהרבה מסרט, אך בכדי שלא לשעמם את עין הצופה, נצטרך להחליף במהלכה תמונות בקצב של בין שלוש לחמש שניות לתמונה. משמעות הדבר היא, שבמצגת של חמש דקות יהיו בין שישים למאה תמונות. אם אין לנו מספיק תמונות שניתן לקשור לסיפור אותו אנו מספרים, כדאי לחשוב על סיפור אחר, או על מדיום אחר להעברת הסיפור.
 
פס הקול
מאחר ואנו רוצים לספר סיפור ולרגש, כדאי לוותר על השירים השמחים בהם אנו רגילים להשתמש במקרים מעין אלה ובמקומם לנסות לחפש מנגינה, שתשרת את הסיפור שלנו בצורה הטובה ביותר. חישבו על המוזיקה ששמעתם בסרט האחרון שראיתם בקולנוע. האם אתם זוכרים אותה? סביר להניח שלא. אך באותה המידה סביר להניח כי בזמן הצפייה בסרט היא העצימה את מה שהרגשתם כתוצאה מן הסרט עצמו.
זהו בדיוק התפקיד המיועד למוזיקה במצגת. עליכם לחפש מוזיקה שתעצים את מה שהמצגת מעבירה ולא מוזיקה שתספר סיפור משלה.
 
כלים
ההמלצה שלי היא לשכוח מן הכלים המוכרים ליצירת מצגות.
קחו בחשבון שימוש בכלי לעריכת סאונד לצורך יצירת פס הקול.
כדאי לבחור בכלי לעריכת סרטים לצורך יצירת המצגת עצמה. כלי כזה אמנם מצריך יותר ידע והבנה מאשר כלי המצגות למיניהם אך התוצאה של שימוש בו תיתן לכם מוצר שיראה וירגיש כמו סרט איכותי ומושקע ולא כמו מצגת זולה.
 
לסיכום
מגיע לאירוע שלכם יחס מקצועי ורציני, גם אם התקציב שלכם לא בשמים. העובדה שבחרתם במצגת אינה אומרת כי אפשר לזלזל ולחפף בהכנתה.
v   מחשבה והשקעה
v    סיפור טוב וזווית אישית
v    הקפדה על פס קול איכותי
v   שימוש בכלים הנכונים
כל אלו יבטיחו לכם מצגת איכותית ומרגשת, שתהפוך את האירוע למשהו מיוחד, גם עבור חתן השמחה וגם עבור האורחים.

דוגמה למצגת

 
לייבסיטי - בניית אתרים